HELENA SZCZYPKO

Helena Szczypko, Zambrów 10.08.2019 r.

Oto kilka słów od autorki:

"Jest to moja druga wystawa w rodzinnym mieście Zambrów. Pierwsza miała miejsce w roku 2014 i była zatytułowana ,, Powrót do młodzieńczych marzeń ''. Od tamtej pory minęło 5 lat , szukałam nazwy do obecnej wystawy i stwierdziłam ,że najbardziej odpowiednią będzie ,,Powrót do młodzieńczych marzeń II ''. Może brzmi banalnie ,ale Zambrów to moje dzieciństwo , pierwsza młodość . Nadal realizuję swoje marzenia, mają obecnie inny wymiar , ponieważ jestem studentką III roku Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.Mam nadzieję ,że za miesiąc będę mogła powiedzieć - IV roku .

Tematyka prac jest różnorodna,ponieważ ciągle poszukuję nowych inspiracji , piękna we wszystkim,nawet w rzeczach zwyczajnych , ale moim ulubionym tematem są twarze , portrety, Malując , opisuję je , wydobywam charakter,cechy szczególne ,emocje.

Tworzenie to dla mnie wydobywanie piękna istnienia , bo bez tego życie nie miałoby sensu. Jestem też żywym dowodem na to ,że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno i warto dążyć do tego by być w zgodzie z samym sobą.

Helena Szczypko".

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 maja 2019 r. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki "Labirynt" Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie przy ulicy Prymasa St. Wyszyńskiego 2a w Zambrowie

WSTĘP WOLNY - ZAPRASZAMY

Maj 2019r.